Спутник В штити од сите мутации на Ковид-19, тврди Гинцбург


Во своето гостување во „Утрински брифинг“, докторот Солески објаснува дали и кои нуспојави може да се очекуваат од вакцината „Синовак“, со која ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Спутник лајт ќе се користи за ревакцинација или вакцинација на опоравени пациенти со корона. Првиот контингент на анти-ковид вакцината Спутник лајт започна да ...
| | веќе видена | слични

Иранската фармацевтска компанија Актоверко произвеала пробен контингент на руската анти-ковид вакцина Спутник V, соопшти денеска рускиот фонд за директни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спутник В штити од сите мутации на Ковид-19, тврди Гинцбург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: