Фармацевтската индустрија ќе профитира долгорочно од пандемијата

2 копии

„Навремена, транспарентна, експертска и базирана на наука студија“ – тоа е она што лидерите на Г7 тврдат дека го бараат од научниците кои трагаат по потеклото ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи СЗО се подготвува за нова истрага за потеклото на коронавирусот, се повеќе научници сметаат дека ова тело на Обединетите нации не треба да ја ...
| | веќе видена | слични

Според американска студија, иРНК вакцините пружаат долготрајна заштита од коронавирус. Ревакцинацијата во тој случај првично би била непотребна, доколку ...
| | веќе видена | слични

Феноменот на „големата оставка“ е можеби идеална можност да се ревидираат и редефинираат рамките и условите каде потребите на вработените и на работодавците ќе ...
| | веќе видена | слични

На САД им е потребно да формираат нов тим од соништата за развој на иновациите, вели Дерек Томпсон од „Атлантик“ На повидок нова ера на оптимизам во науката и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 607 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Локалните медиуми го идентификувале напаѓачот во Универзитетот во Перм, како 18-годишниот Тимур Бекмансуров.Според досега достапните податоци тој започнал да ...
сите 47 | | | веќе видена

Има разлика од оставка до оставка, овдека е прашањето дали ова морало да се случи со интеврнеција или неинтервенција, со квалитетна работа или со неквалитетна ...
сите 92 | | | веќе видена

Лионел Меси беше единствениот во тимот на ПСЖ кој вчера не се израдува на победата на францускиот шампион, во дербито со Лион, откако Покетино реши предвреме ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фармацевтската индустрија ќе профитира долгорочно од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: