За можните нуспојави од „Синовак“ зборуваше докторот Кирил Солески

Во своето гостување во „Утрински брифинг“, докторот Солески објаснува дали и кои нуспојави може да се очекуваат од вакцината „Синовак“, со која ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични

Во Словачка ќе се организира лотарија со неделни награди до два милиона евра за вакцинираните граѓани, а ќе се понудат и бонуси за лицата кои ќе убедат други ...
| | веќе видена | слични

Сите пензионери во Цна Гора кои ќе се вакцинираат во текот на овој месец, ќе добијат ваучер за туристи во вредност од 50 евра, како една од мерките донесени од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Повеќе држави во светот доделуваат мотивациски парични награди за граѓаните кои ќе одлучат да се вакцинираат против ковид-19. И додека во Србија се делеа ...
| | веќе видена | слични

Во Полска денеска почнала националната лотарија со која до крајот на септември владата сака да поттикне вакцинација против коронавирус, "намамувајќи" ги ...
| | веќе видена | слични

Трансфузиологот Милан Поповски од Институтот за трансфузиона медицина од Скопје на денешната крводарителска акција во Делчево информираше дека лицата кои се ...
| | веќе видена | слични

Во Полска започна национална лотарија, со која владата сака да ги охрабри граѓаните и да ја зголеми вакцинацијата против коронавирус до крајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 158 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 289 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За можните нуспојави од „Синовак“ зборуваше докторот Кирил Солески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: