Од 1 јули ќе се зголеми еколошката такса за горивата на 3,5 денари за литар


Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата предводна од СДСМ и премиерот Зоран Заев останува силно посветена на инвестиции во еколошки, обновливи извори на енергија, велат од СДСМ. – Во таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во таа насока, еколошките такси се неизбежен дел од политиките за здрава и чиста животна средина. Преку нив се поттикнува употребата на поеколошки енергенси во ...
| | веќе видена | слични

Македонците со својата плата можат да купат најмалку бензин во регионот. Бројките покажуваат дека со 462 евра просечна заработка се купуваат 402 литри гориво. ...
| | веќе видена | слични

Загадувачот плаќа ама и државата му враќа. Транспортерите се чувствуваат изневерени од Владата. Велат инвестираат во камиони со високи еколошки стандарди, а ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Кризниот данок на Заев од 4.13 денари врз горивата трајно ќе ја зголеми цената на горивата и со тоа новите давачките кои ги наметна лично Зоран Заев и лично ...
| | веќе видена | слични

Виси воведувањето еколошка такса од 1 јули. Измените во Законот за животна средина лесно го поминаа владиниот филтер, но опозицијата не сака да ја гласа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ, кои во сред пандемија со коронавирусот блокираа носење антикризни мерки среде корона, кои блокираа и се уште го блокираат Законот за изградба на ...
| | веќе видена | слични

Формираме посебен фонд за средствата од еколошка такса со кој ќе обезбедиме подобри услови за зелен развој, истакнаа вицепремиерот Фатмир Битиќи и Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 165 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 187 | | | веќе видена

Во април 2020 година, Шведска беше меѓу десетте земји најтешко погодени од пандемијата на коронавирус. Но, денес, 15 месеци подоцна, стои подобро од повеќето ...
сите 378 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 184 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Полицијата фатила лихвар, на кого му пронашла две возила одземени од граѓани на кои им двал лихва и потоа заглавиле, но и пари. „На 30.07.2021 во 08.20 часот, ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 1 јули ќе се зголеми еколошката такса за горивата на 3,5 денари за литар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: