Во Македонија има 416 активни случаи на Ковид-19, бројот на вакцинирани се ближи до 250.000

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од направени 3.680 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита, Огерта Манастирлиу, од вакциналнот пункт во приморскиот град Валона, објави отворени денови за масовна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со музика празнична атмосфера Градските власти во Виена сакаат да ги охрабрат младите да се вакцинираат против Ковид-19, јави ДПА. – Една или повеќе забави за ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Сараево требаше да започне вакцинацијата со втората доза на вакцината против коронавирус. Интересот кај граѓаните беше голем, многумина дојдоа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По вакцината на „Астразенека“ во април, германската канцеларка Ангела Меркел сега ја прими вакцината на „Модерна“ како втора доза.Меркел (66) е вакцинирана ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел прими втора доза на вакцина против коронавирусот од производителот „Модерна“, а првата доза беше од „АстраЗенека“, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По вакцината на Астра Зенека во април, германската канцеларка Ангела Меркел сега ја прими вакцината на Модерна како втора доза, изјави портпаролот на владата, ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел прими втора доза ковид вакцина од „Модерна“, откако првата доза беше со „АстраЗенека“, соопшти владиниот портпарол. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 145 | | | веќе видена

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави ...
сите 370 | | | веќе видена

Додека Европа се мисли кога да го испорача тоа што ни го вети, ние не можеме да чекаме, мора да работиме, мора да го унапредиме животот. Ние мораме секој атом ...
сите 468 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 207 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска жестоко го нападна министерот за правда Бојан Маричиќ. Таа вели дека тој не ја зборувал висината или порано, кога зборувал за ...
сите 171 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 243 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија има 416 активни случаи на Ковид-19, бројот на вакцинирани се ближи до 250.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: