Двајца починати и 19 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

11 копии

Во ШПАНИЈА денес, по повеќе од една година, беше укината една од најраните антипандемиски мерки – обврската да се носат маски на отворено – но и покрај ова, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Шест нови случаи на Ковид-19 регистрира Институот за јавно здравје во последните 24 часа од направени 3.147 тестирања и нема починати, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 82 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 502 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 154 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца починати и 19 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: