КОВИД-19 ДЕНЕСКА: Нема починати, 6 нови случаи од 3.147 тестирани, 12 градови без ниеден активен случај

Шест нови случаи на Ковид-19 регистрира Институот за јавно здравје во последните 24 часа од направени 3.147 тестирања и нема починати, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии
16 копии
9 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.706, бројката на оздравени пациенти е 150.067, на ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.028 тестирања за коронавирус, а регистрирани се 6 нови случаи и тоа по ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Петти ден по ред Русија достигнува црни рекордни бројки во однос на смртните случаи, откако во последните 24 часа се регистрирани нови 697 смртни случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 664 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 397 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 271 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 290 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 613 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД-19 ДЕНЕСКА: Нема починати, 6 нови случаи од 3.147 тестирани, 12 градови без ниеден активен случај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: