Мицкоски: Протестираме да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски


Денеска е веќе петти ден како се случуваат овие блокади, овие протести. Протестираме со една цел, а тоа е да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера бевме сведоци на уште еден неуспех во редицата неуспеси во процесот на интеграцијата, велат од Алијанса за Албанците – Алтернатива. „Нема датум за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за надворешни работи на Шведска и ...
| | веќе видена | слични

Духовно стерилизирани генерации, чипирани според нечија желба и скриени намери, според мене претставува најголемо злосторство кое може да им се направи на ...
| | веќе видена | слични

На состанокот е пренесена јасна поддршка од Шведска за европските аспирации на нашата држава, бидејќи како што е констатирано државава успешно ги сработи ...
| | веќе видена | слични

Информациите што стигаат во Скопје од министерскиот состанок на земјите членки на Европската Унија се дека нема согласност од Софија да попушти и да се согласи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можноста да се добие почеток на преговори за членство на 24 и 25 јуни на Самитот на лидери на ЕУ е теоретска, имајќи предвид дека во моментот во Бугарија има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 340 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Протестираме да видиме што преговара двоецот Заев-Бучковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: