Од полноќ се зголемуваат цените на горивата


6 копии
11 копии

Владата го усвои предлогот на Министерството за финансии за намалување на ДДВ за електрична енергија за домаќинства, напиша министерот за финансии Фатмир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го прифати предлогот на Министерството на финансии за намалување на ДДВ на струјата од 18 на 5%, потврди министерот Фатмир Бесими на својот профил на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Како што наведува Бесими, според измените на Законот за данок на додадена вредност, ДДВ-то за електрична енергија се предлага да се намали од 18 на 5 отсто за ...
| | веќе видена | слични

На седницата, според вчерашните најави од министерот за финаснии Бесими, меѓу другото, се очекува и одлука за воведувањето на еколошка такса за горивата од 3,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика пред одлука за новата цена на струјата – на Илинденска број 2 пак се дебатира за намалување на ДДВ на електричната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 145 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 208 | | | веќе видена

Додека Европа се мисли кога да го испорача тоа што ни го вети, ние не можеме да чекаме, мора да работиме, мора да го унапредиме животот. Ние мораме секој атом ...
сите 468 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 243 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од полноќ се зголемуваат цените на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: