ДДВ-ТО ЗА СТРУЈАТА ЌЕ БИДЕ ПЕТ ОТСТО ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ ИДНАТА ГОДИНА - Владата го усвои предлогот за намалување на стапката


Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Струјата поскапува за 12,36%, но тоа нема да го почуствуваат граѓаните бидејќи ДДВ-то се намалува од 18 на 5%.Каква промена во сметките ќе имаат граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика објави дека цената на електричната енергија за еден киловат-час е зголемена за 12,36 проценти, но првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Привремено е одложено покачувањето на цената на електричната енергија во Република Македонија. Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе ...
| | веќе видена | слични

Денешното поскапување на струјата од 12,5% е силен удар врз стандардот на граѓаните но уште поголем проблем е фактот што од сега се знае дека идната година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Евентуалниот скок на цената на струјата се очекува да се амортизира со намалениот ДДВ од 18 на 5 проценти. Владата даде зелено севетло за измените на Законот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 397 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 234 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДДВ-ТО ЗА СТРУЈАТА ЌЕ БИДЕ ПЕТ ОТСТО ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ ИДНАТА ГОДИНА - Владата го усвои предлогот за намалување на стапката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: