Арнаутовиќ се извини: Тоа што го направив не му припаѓа на фудбалот


Марко Арнаутовиќ се извини за пцовките кои ги имаше кон Алиоски по постигнувањето на голот против Македонија. ЕВРО 2020 Арнаутовиќ наместо да се израдува како ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ се најде во центарот на вниманието на ЕУРО. Не станува збор за партии на терен, туку за пцуење упатено до Езџан Алиоски, ...
| | веќе видена | слични

УЕФА го казни австрискиот напаѓач Марко Арнаутовиќ со еден натпревар суспензија, оти го навреди Езѓан Алиоски на натпреварот со Македонија. УЕФА утврди дека ...
| | веќе видена | слични

Франко Фода ја подготвува австриската репрезентација за тешкиот натпревар против Холандија, а на оваа средба нема да смета на Марко Арнаутовиќ. Искусниот ...
| | веќе видена | слични

Во таборот на Австрија казната за Марко Арнаутовиќ, дека не може да игра утре против Холандија, ја дознаа непосредно по пристигнувањето во Амстердам. Не кријат ...
| | веќе видена | слични

УЕФА донесе конечна одлука во врска со случајот со Марко Арнаутовиќ, а му врачи суспензија од еден меч на Европското првенство на австрискиот напаѓач. ЕВРО ...
| | веќе видена | слични

Австриската фудбалска репрезентација ова попладне дозна дека нема да може да смета на Марко Арнаутовиќ на дерби средбата со Холандија која се игра утре, ...
| | веќе видена | слични

Марко Арнаутовиќ, офанзивецот на Австрија и еден од стрелците против Македонија во првото коло на ЕП, нема да игра против Холандија поради што УЕФА го ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска заработи суспензија од еден натпревар поради навредите кои на национална основа му ги упати на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 77 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 154 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 364 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арнаутовиќ се извини: Тоа што го направив не му припаѓа на фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: