Америка ќе ја притисне Софија да го откочи патот на Македонија кон ЕУ, вели Даниел Сервер


Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз Бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската делегација, предводена од премиерот Зоран Заев, а во која беа и вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и шефот на дипломатијата Бујар ...
| | веќе видена | слични

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Ана Антевска Премиерот Зоран Заев и техничкиот премиер на Бугарија Стефан Јанев договорија да продолжат разговорите на политичко ...
| | веќе видена | слични

Многу желби и надежи за продолжување на дијалогот и решавање на проблемите - ова е единственото што го доби премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за време ...
| | веќе видена | слични

Новиот предлог кој премиерот Заев го донел во Софија мора да се заснова на историските прашања, бидејќи токму таму е насочен бугарскиот фокус. Ова се првичните ...
| | веќе видена | слични

Потврдивме дека сме за пријателство и ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ, брифираат за Локално извори, запознаени со денешните разговори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 236 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Америка ќе ја притисне Софија да го откочи патот на Македонија кон ЕУ, вели Даниел Сервер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: