Оние кои прележале Ковид 19 имаат долготраен имунолошки одговор?

Шпанскиот премиер Педро Санчез вчера изјави дека на странците вакцинирани против корона вирусот со руската вакцина Спутник V треба да им се дозволи влез во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Фајзер започна со тестирање на својата вакцина против коронавирус на деца помлади од 12 години. По првата студија со која беа опфатени помал број ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последниве денови, имаше доста збунувачки и контрадикторни информации за тоа дали оние кои примиле вакцини треба да го проверат нивото на антитела. ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои примиле вакцина „Sputnik V“ можеби по некое време треба повторно да се вакцинираат со друга вакцина, изјави денеска рускиот заменик министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оние кои прележале Ковид 19 имаат долготраен имунолошки одговор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: