СРПСКИ ЛЕКАР: Не си давајте бадијала пари за да мерите антитела

4 копии

Српскиот вирусологот Миланко Шеклер по повод новите, поблаги мерки кои ги предлага Кризниот штаб во соседството, вели дека тие ќе овозможат вирусот да остане ...
| | веќе видена | слични

Во последниве денови, имаше доста збунувачки и контрадикторни информации за тоа дали оние кои примиле вакцини треба да го проверат нивото на антитела. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 577 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 159 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 426 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 283 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРПСКИ ЛЕКАР: Не си давајте бадијала пари за да мерите антитела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: