Фајзер започнува со тестирање на вакцината кај деца под 12-годишна возраст

Компанијата Фајзер започна со тестирање на својата вакцина против коронавирус на деца помлади од 12 години. По првата студија со која беа опфатени помал број ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Опаѓачкиот тренд на епидемиолошката крива во Македонија за коронавирусот и понатаму продолжува. Во моментов земјава според критериумите на Светската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романија ќе донира или препродава свои расположливи антивирусни вакцини и ќе се откаже од планираното купување милиони дози, соопшти денеска романското ...
| | веќе видена | слични

Поради потребата од што помасовна и побрза вакцинација во светски рамки, многу кампањи вклучуваат награди како пари, крави и пиво – но дали функционираат?Кога ...
| | веќе видена | слични

Професорот на Медицинскиот факултет доктор Драган Даниловски, за Слободен печат вели дека во земјава повеќе нема епидемија, туку одржување на вирусот на ниво ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премии во вид на кокошки, крави, платени отсуства од работното место, па дури и стан од милион долари, се награди кои Тајланд, Индонезија и Хонгконг им ги ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 347 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фајзер започнува со тестирање на вакцината кај деца под 12-годишна возраст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: