Њујорк Пост: Бајден во кампањата добил пари од лобист за рускиот „Северен ток 2“

„Њујорк пост“ известува за информации од Федералната изборна комисија на САД, кои покажуваат дека во октомври минатата година, поранешниот американски дипломат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изградбата на гасоводот „Северен тек 2“ ќе заврши до крајот на годинава, изјави рускиот вицепремиер Александар Новак.„Тековните работи ќе бидат завршени до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател, Џо Бајден, ќе се состане со турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, на маргините на самитот на НАТО во Брисел овој месец, објави ...
| | веќе видена | слични

На Австрија, како и на цела Европа, долго време ќе ѝ требаат испораки на гас од Русија, рече австрискиот канцелар Себастијан Курц на пленарната сесија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работата на руско-германскиот гасовод е во тек, рече Новак на маргините на економскиот форум во Санкт Петерсбург. "Операторот со компаниите кои учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Њујорк Пост: Бајден во кампањата добил пари од лобист за рускиот „Северен ток 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: