Путин: Русија е подготвена за полнење на гасоводот „Северен ток2“

Во интервју објавено денеска во весникот „ Rzeczpospolita “, Рау се пожалил и дека Вашингтон ги укинал санкциите за компанијата што стои зад гасоводот „Северен ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на Америка од санкциите против гасоводот „Северен тек 2“ не значи дека дошло до системски промени во надворешната политика на Вашингтон, туку тие ...
| | веќе видена | слични

Најлошиот исход за Вашингтон во однос на изградбата на „Северен тек 2“ би биле затруените односи со Германија, изјави американскиот државен секретар Ентони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изградбата на гасоводот „Северен тек 2“ ќе заврши до крајот на годинава, изјави рускиот вицепремиер Александар Новак.„Тековните работи ќе бидат завршени до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го соопшти заклучокот за известување на конечност од резултатите од локалните избори во првиот круг што ...
сите 625 | | | веќе видена

Ништо не сме ние без граѓаните, затоа што граѓаните знаат сѐ. Во Скопје видовме што значи граѓанството. Скопје ќе си формира граѓански совет којшто ќе дава ...
сите 317 | | | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на јавна седница ќе ги објави конечните резултати од првиот круг на изборите за градоначалници и советници во 80 ...
сите 527 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 327 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 99 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 365 | | | веќе видена

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 272 | | | веќе видена

Бројот на починати од корона во Македонија ја надмина бројката 7 илјади. Поточно последната статистика на Министерството за здравство вели дека починати се ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Русија е подготвена за полнење на гасоводот „Северен ток2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: