Зеленски очекува покана од НАТО за Украина


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека тој и американскиот претседател Џо Бајден мора да ги остават настрана претходните несогласувања на денешниот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека британската кралица Елизабета Втора денес се распрашувала за претседателите на Кина и Русија, Си Џинпинг и ...
| | веќе видена | слични

Новинар на Си-Ен-Ен го праша британскиот премиер во Корнвол на самитот на Г7 дали смета дека рускиот претседател е „убиец“. „Секако мислам дека претседателот ...
| | веќе видена | слични

Притиснат за да каже зошто нема да одржи заедничка прес-конференција со рускиот претседател Владимир Путин, американскиот претседател Џозеф Бајден рече дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 567 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски очекува покана од НАТО за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: