Русија е решена да го заврши гасоводот „Северен ток 2“ до крајот на годинава

Работата на руско-германскиот гасовод е во тек, рече Новак на маргините на економскиот форум во Санкт Петерсбург. "Операторот со компаниите кои учествуваат во ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето на Америка од санкциите против гасоводот „Северен тек 2“ не значи дека дошло до системски промени во надворешната политика на Вашингтон, туку тие ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија, Владимир Путин, денеска отвори огромна фабрика за преработка на гас со која управува Гаспром на Далечниот исток, а производите ќе ...
| | веќе видена | слични

Најлошиот исход за Вашингтон во однос на изградбата на „Северен тек 2“ би биле затруените односи со Германија, изјави американскиот државен секретар Ентони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изградбата на гасоводот „Северен тек 2“ ќе заврши до крајот на годинава, изјави рускиот вицепремиер Александар Новак.„Тековните работи ќе бидат завршени до ...
| | веќе видена | слични

На Австрија, како и на цела Европа, долго време ќе ѝ требаат испораки на гас од Русија, рече австрискиот канцелар Себастијан Курц на пленарната сесија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 143 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија е решена да го заврши гасоводот „Северен ток 2“ до крајот на годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: