Османи: Јуни ја дава најдобрата шанса за почеток на преговорите со ЕУ


6 копии

Зоран Заев и Владата водат тајни разговори со Бугарија. Заев да каже што прифаќа и дали на маса е македонската национална посебност, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска најави интензивирање на средбите со бугарските власти во насока на постигнување решение за спорот со Бугарија, пред јунскиот самит ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заев да каже дали на маса е бугарската декларација, за на мала врата да ја поништи нацијата. Бугарската декларација го негира македонскиот идентитет, историја ...
| | веќе видена | слични

Заев, кој денеска заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на „Македонија пат", Беким Мемеди присустуваше на увид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската декларација го негира македонскиот идентитет, историја и јазик. Тоа Заев во минатото јавно неколку пати и го прифатил. Заев јавно кажа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев да каже дали на маса е бугарската декларација, за на мала врата да ја поништи нацијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
| | веќе видена | слични

„Тврдењата на Мицкоски се чини дека се логично продолжување на јавната политика на неговата партија за барање драматика во преговарачкиот процес и обид за ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо тајно во документот врз основа на кој се разговара со Бугарија, изјави денеска премиерот Зоран Заев по обвинувањата на опозицијата дека тој тајно го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фросина Ременски, една од четворицата кандидати за претседател на СДСМ претпладнево објави фотографија со изборен постер како Кандидат бр.1.Откако вчера во 16 ...
сите 399 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Гласовите од Македонија за „Златна топка“ традиционално ги доделува весникот „Вечер“, па новинарот Марио Сотировски ја имаше честа и годинава да додели пет ...
сите 253 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Јуни ја дава најдобрата шанса за почеток на преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: