Заев најави интензивирање на средбите со бугарските власти пред јунскиот Самит на ЕУ


Заев, кој денеска заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на „Македонија пат", Беким Мемеди присустуваше на увид на ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи најави дека ќе ги вложи сите напори во среда да биде во Скопје и да се обрати пред пратениците и членовите на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на собраниската комисија за надворешна политика Антонио Милошоски  и шефот на македонската дипломатија Бујар Османи се договорија во среда во 15 ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција најави дека од утре ќе продолжат со протестите кои ќе почнат во 17 часот пред објектот ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ на која се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека Македонија е се подалеку ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи му одговори на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на барањето да се обрати во собраниската Комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фросина Ременски, една од четворицата кандидати за претседател на СДСМ претпладнево објави фотографија со изборен постер како Кандидат бр.1.Откако вчера во 16 ...
сите 401 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Стручњаците откриле досега непознати податоци за омикрон сојот на корона вирусот. Веста за појава на новиот сој на корона вирус наречен омикрон сите ги ...
сите 762 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 109 | | | веќе видена

Гласовите од Македонија за „Златна топка“ традиционално ги доделува весникот „Вечер“, па новинарот Марио Сотировски ја имаше честа и годинава да додели пет ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави интензивирање на средбите со бугарските власти пред јунскиот Самит на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: