Германскиот Министер Рот на средба со партиските лидери – какви пораки донесе?


Германската поддршка за отворање на европската врата за Македонија во јуни се заокружи денеска со средбата Михаил Рот – Христијан Мицкоски. Овие два дена ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Денешната прес конференција е поврзана со уште едно предавство во најава, кое што овој пат го спремаат тандемот Заев и Бучковски.За разлика од она што од пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски ги повика премиерот Зоран Заев и посредникот во спорот со Бугарија, Владо Бучковски да обзнанат за што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Заев да каже дали прифатил дека македонскиот јазик, кој е уставен јазик во Република Македонија, е поврзана со еволуцијата на бугарскиот јазик и неговите ...
| | веќе видена | слични

Проценувајќи според актуелниот регионален и европски политички контекст, професорот Чепреганов смета дека сите квазинаучни теории од видот дека „народите не си ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Белосветскиот криминалец Заев да не бега од одговори за тоа дали бугарската декларација ќе биде во преговарачка рамка за ЕУ? Заев да каже за што разговара со ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изнесените ставови на Христијан Мицкоски , претседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев уверува дека земјата прави се да изнајде решение со Бугарија и ако успее во тоа, веднаш на 23 јуни ќе треба да ја имаме првата меѓувладина ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што премиерот Зоран Заев денеска изјави дека португалскиот предлог за македонската страна бил „одлична појдовна основа“ за постигнување договор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германскиот Министер Рот на средба со партиските лидери – какви пораки донесе?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: