МЗ: Вчера се вакцинирани 11.104 граѓани


18 копии
5 копии

Во следните седум дена треба да стигнат 500.000 дози од кинеската вакцина на „Синовак“, пратка со која министерот за здравство Венко Филипче очекува целосно да ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Нема нови хоспитализирани со Ковид во последното деноноќие, ниту притисок во болниците - се лекуваат само 58 заболени, потврдени се 19 позитивни на вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска објави дека утрово стигнала информација од кинескиот производител „Синовак“ дека нарачаните 500 000 вакцини ...
| | веќе видена | слични

Ако кривата на заразени го задржи падот летово ќе се здивне од вирусот, па за десетина дена ќе се стави крај на полицискиот час, ама ќе има летни журки и ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Гостивар, од Алијанса на Албанците Арбен Таравари во емисијата 24 анализа техничката влада беше донесена во 2016 година. - Релевантни ...
сите 488 | | | веќе видена

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 538 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Крушево и во Берово со -12 степени. Во Крива Паланка се измерени -10, во Битола, Штип, Претор и Виница -9, осум степени под нулата е во ...
сите 242 | | | веќе видена

На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се ...
сите 242 | | | веќе видена

Како и претходните години, така и оваа, најмногу пари за оваа намена ќе потроши Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните ...
сите 79 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.М.(53) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се вакцинирани 11.104 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: