Филипче чека 500 000 Синовак вакцини во наредните седум дена

3 копии

Ако продолжиме со ова темпо на заразени од ковид-19, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни прослави. Нема ризик за ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчерашната ковид-статистика говори за стабилизирање на пандемијата. Вчера беше регистрирано само едно лице починато, 18 новозаразени од 2.411 тестирања и 31 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројот на заразени со ковид 19 се намалува секојдневно.Вчера беа регистрирани нови 18 слуачи. Според податоците на министерството за здравство регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 264 | | | веќе видена

Политичките советници од Русија, Украина, Франција и Германија по долги разговори се согласија дека треба да се размислува за прекин на огнот во источна ...
сите 571 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 55 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуство, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 158 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 384 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 161 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Велес денеска од 14 до 17 часот, презеле вкупно 16 мерки против возачи кои не им дале предност, односно првенство на пешаците.„Во ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче чека 500 000 Синовак вакцини во наредните седум дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: