По 15 јуни може да се очекува укинување на полицискиот час и дозвола за концерти


Нема нови хоспитализирани со Ковид во последното деноноќие, ниту притисок во болниците - се лекуваат само 58 заболени, потврдени се 19 позитивни на вирусот. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Вакцината против Ковид-19 на кинеската компанија „Синофарм“, што ја направи Институтот за биолошки производи во Пекинг, доби одобрение за употреба за деца од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата на работниците во прехранбениот сектор, рестораните, кафулињата, како и берберниците и фризерниците почнува денеска во Турција, изјави турскиот ...
| | веќе видена | слични

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 254.154 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 1.450 граѓани, а вчера вкупно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако продолжиме со ова темпо на заразени од ковид-19, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни прослави. Нема ризик за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е ...
| | веќе видена | слични

Поголем број помлади мажи отколку што било очекувано имале воспаленија на срцевиот мускул по примањето на втората доза од вакцините против Covid-19 направени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарите ќе бидат дел од македонскиот Устав - за македонското малцинство не се дискутира. Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска на обраќањето пред ...
сите 579 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија е загрижувачка, омикронот се шири, веќе две недели бројот на заразени е петцифрен, а се зголемува и бројот на починати, јави ...
сите 194 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 193 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

По разговорот на рускиот и францускиот претседател, со соопштение се јави Кремљ, и во него се наведува дека „никој не треба да ја зајакне својата безбедност на ...
сите 720 | | | веќе видена

Meдиумите во Австрија пишуваат дека од земјите од Балканот доаѓаат луѓе кои се ковид позитивни. Наведуваат дека од Балканот им стигнале илјадници случаи на ...
сите 568 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 15 јуни може да се очекува укинување на полицискиот час и дозвола за концерти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: