Филипче: Кога ќе се исцрпи списокот на пријавени, вакцинацијата ќе се врши без закажување


Во следните седум дена треба да стигнат 500.000 дози од кинеската вакцина на „Синовак“, пратка со која министерот за здравство Венко Филипче очекува целосно да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Вакцинацијата на работниците во прехранбениот сектор, рестораните, кафулињата, како и берберниците и фризерниците почнува денеска во Турција, изјави турскиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

За да ги мотовира и помладите граѓани да се вакцинираат, Градот Белград подготви различни подароци за своите жители. Така, заменикот градоначалник Горан Весиќ ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 20.000 граѓани досега се вакцинирале надвор од земјава. Најмногу во Србија, а дел и во пунктовите кои ги отвори Бугарија. Во Македонија масовната ...
| | веќе видена | слични

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани против КОВИД-19 се вкупно 252 537 граѓани. Вчера се вакцинирале 9631, а прва доза примиле ...
| | веќе видена | слични

На вакциналните пунктови во државата, заклучно со вчера, се вакцинирани вкупно 252.537 граѓани против ковид-19. Вчера се вакцинирале 9.631 од кои прва доза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на ...
сите 544 | | | веќе видена

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈКА СО СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ СЕ СЛУЧИ ВО СКОПЈЕ Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за ...
сите 269 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг одамна загубил контакт со реалноста и неговите изјави не можат да се сфатат сериозно, изјави денеска шефот на ...
сите 592 | | | веќе видена

Најубавите песни на „Парни ваљак“ вечерва се слушаа на плоштадот Македонија во Скопје. Студеното време не ги спречи љубитлите на безвремеснка песна да се ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери информира дека пратениците и тој како спикер знаат што прави Владата во процесот на дијалог и преговори со Бугарија ...
сите 383 | | | веќе видена

Времето во Македонија претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Кога ќе се исцрпи списокот на пријавени, вакцинацијата ќе се врши без закажување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: