Мицкоски за Фокус: Ќе бидеме против било каква промена во учебниците


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Фокус“ вели дека очекува целосна дипломатска офанзива од ЕУ врз Бугарија зашто, како што рече, ако се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога силата на позитивната енергија ги превзема работите во свои раце, кога силата на колективниот дух руши сѐ пред себе, препреки не постојат! Од Бродец до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара со ...
| | веќе видена | слични

„Уште пред би рекол три години зборувавме за оваа тема и зборувавме дека компанија блиска до фамилијата Заеви, блиска до фамилијата на власт практично извршува ...
| | веќе видена | слични

„Еден од двајцата сопственици кој што се жртва на овој рекет, на оваа изнуда, дојде кај мене во тој период и разговаравме. Ми го опиша настанот, и јас му реков ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако оптимизмот на Пендаровски се должи на дополнителни национални отстапки со Бугарија, ги предупредувам и него и Заев дека ВМРО-ДПМНЕ таква работа нема да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска на отворањето на семинарот во организација на ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Конрад Аденауер, насловен како ...
| | веќе видена | слични

Најпрвин да се заблагодарам на Кондрад Аденауер Фондацијата за поддршката што сите овие години ја дава на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија, но истовремено има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски за Фокус: Ќе бидеме против било каква промена во учебниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: