Мицкоски: Ковачевски давал насоки парите од рекетот во РЕК Битола да му се дадат на Вице


„Уште пред би рекол три години зборувавме за оваа тема и зборувавме дека компанија блиска до фамилијата Заеви, блиска до фамилијата на власт практично извршува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Васко Ковачевски е причината заради која поскапува струјата во Македонија. Ковачевски е виновен за високите сметки за струја. Тој катастрофално управува со АД ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Фирмата „СВ Инвест“ на Столе Чифлигароски, пријателот на Заеви од државата добила со сигурност над 6 милиони евра тендери, а не плаќала данок. Да потсетиме ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Постојат најмалку 250 илјади причини обвинителството да се разбуди и да го испита случајот рекет во РЕК Битола, а ако добро прочепкаат можеби ќе излезат ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ изразува загриженост по неколкуте јавни настапи и дописи до јавноста на чинители од одредени политички партии, со кои цениме дека се врши притисок врз ...
| | веќе видена | слични

Четири години власта предводена од СДСМ помина во самопронаоѓање, талкање де ваму де таму, а од конкретните работи што ги направи се промената на името на ...
| | веќе видена | слични

Се погласни се информациите дека газдата на пропаднатата „СВ Инвест“, кој се поврзува со Вице Заев е избеган во САД. Газдата на „СВ Инвест“ Стојан Чифлигароски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 813 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 281 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 271 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 49 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 80 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ковачевски давал насоки парите од рекетот во РЕК Битола да му се дадат на Вице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: