Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ е подготвена да разговара со сите опозициски партии


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара со ...
| | веќе видена | слични

СДСМ постојано се менува, не само што ги донесе големите промени во земјава и ја придвижи кон евро интеграциите очиггледни се промените и во секојдневниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Единствено зелено што гледам во некоја конотација во однос на зелената боја помеѓу СДСМ и ДУИ, е зелената боја на еврата, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во минатото, можеби требало, но не бил ставен фокусот на нашата партија во делот на екологијата и животната средина, но 16 години да имаш министер за животна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На повеќе од четири месеци пред најавениот термин за локалните избори – втората половина на октомври, веќе се познати имињата на дел од кандидати за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ воопшто не разговарале за заеднички кандидат за градоначалник на Скопје за октомвриските локални избори, изјави денеска премиерот и лидер на СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Не се работи за заеднички кандидат за градоначалник на Град Скопје кој би бил Албанец, туку за модернизација на ДУИ, но за тоа ќе оставам самитре да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислам дека ќе бидам кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден мандат, вели градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, кој на оваа функција пред четири години беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 219 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 241 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 303 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ е подготвена да разговара со сите опозициски партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: