Работилница на Конрад Аденауер и ВМРО-ДПМНЕ за економските перспективи на Република Македонија


Најпрвин да се заблагодарам на Кондрад Аденауер Фондацијата за поддршката што сите овие години ја дава на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија, но истовремено има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мислам дека ќе бидам кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден мандат, вели градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, кој на оваа функција пред четири години беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци најави дека на претстојните локални избори уште еднаш ќе ја бара довербата на граѓаните за втор градоначалнички ...
| | веќе видена | слични

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци, иако е исклучен од органите на ВМРО-ДПМЕН, тврди дека повторно ќе добие поддршка од најголемата опозициска партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас ќе ја барам довербата на кавадарчани, во уште еден мандат, рече денеска Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци во Студио 10 на ТВ24. -Мислам дека ќе ...
| | веќе видена | слични

„Јас како Јанчев ќе ја барам довербата на кавадарчани, во уште еден мандат. Мислам дека ќе бидам кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Секој можен противкандидат кој може да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, говорејќи на денешната прес-конференција побара распуштање на Владата и предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски, во врска со инфраструктурата и изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски, во врска со инфраструктурата и изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Добрите политики на Владата, смета премиерот Зоран Заев, се отсликуваат и во држење и на стабилното мултиетничко општество, јасните економски перспективи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 806 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 682 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 795 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работилница на Конрад Аденауер и ВМРО-ДПМНЕ за економските перспективи на Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: