Во светот 6 до 8 милиони луѓе починале поради коронавирусот, тврди СЗО

Се смета дека во светот бројот на починати од коронавирусот е многу поголем од официјалниот. Светската здравствена организација (СЗО) тврди дека е можно во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство на Авганистан затвори многу училишта, универзитети и образовни центри во земјата, вклучително и во главниот град Кабул, за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јужниот кинески град Гуангжу затвори една населба и им нареди на жителите да останат дома денеска поради тестирање за коронавирус од врата на врата, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина пријавува нови случаи секој ден, но се верува дека скоро сите луѓе се заразени во странство. Јужниот кинески град Гуангжу затвори една населба и им нареди ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пандемијата со Ковид-19 ќе заврши само кога ќе се вакцинира најмалку 70 проценти од светската популација, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ќе престане само кога ќе се вакцинираат најмалку 70 проценти од населението. За тоа предупреди Ханс Клуге, директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светот се бори со пандемијата на коронавирусите повеќе од една година, додека таа постојано мутира. Покрај британскиот, бразилскиот, јужноафриканскиот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 293 | | | веќе видена

Германија ги класифицираше Шпанија и Холандија во зони со висока инциденца за коронавирус, а невакцинираните ќе мора да бидат изолирани најмалку пет дена по ...
сите 150 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во светот 6 до 8 милиони луѓе починале поради коронавирусот, тврди СЗО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: