Филипче: Голем број на ковид центрите се затворени, до крајот на неделата интерните клиники ќе бидат вратени во нормала


Бележиме значително намалување на притисокот врз болниците кај нас и во регионот, капацитетот на исполнетост во болниците ширум државата е некаде помеѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Граѓаните кои ја примиле вакцината „АстраЗенека“ во Србија, а имаат над 60 години, ќе можат да се ревакцинираат во земјава кога им е закажана втората доза ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“ на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“, согласно националниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Нема заразени, ниту починати граѓани во земјава по примени две дози. Извештајот на Институтот за јавно здравје покажува дека регистрирани се инфицирани со ...
| | веќе видена | слични

Американската сојузна држава Охајо ги објави првите победници на својата лотарија во која можат да учествуваат само лицата вакцинирани против ковид-19. Абигејл ...
| | веќе видена | слични

Податоците од Министерството за здравство покажуваат дека Ковид-19 дефинитивно се смирува во Македонија. Во главниот град, кој изминатите месеци, кога беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трката почна, првите кандидатури поднесени, лидерската позиција во СДСМ посакувана цел. Под мотото „Заедно, одговорно и посветено“, актуелниот заменик-министер ...
сите 337 | | | веќе видена

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 313 | | | веќе видена

Видов вакцинирани луѓе и тие не беа сериозно болни. Сè уште сме на почеток што се однесува до новиот сој, но она што го гледаме засега ни дава надеж, вели д-р ...
сите 812 | | | веќе видена

Засега нема задолжителната вакцинација против ковид-19 кај здравствените работици, а нема да важи ниту мерката за административците. Не знаеле како да ги ...
сите 411 | | | веќе видена

Се уште е во сила забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка, што беше воведена завчера во 22 часот, а за ...
сите 122 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Голем број на ковид центрите се затворени, до крајот на неделата интерните клиники ќе бидат вратени во нормала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: