Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда


Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации (ООН) го повикаа Израел целосно да ги отвори граничните премини Карем Абу Салем и Беит Ханун (Ерез) за Палестинците да можат да добијат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, денеска, по средбите во Ерусалим и Рамала, изјави дека неговата земја поддржува решавање на конфликтот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен потврди во вторникот вечерта, на крахот на посетите на Ерусалим и Рамала, дека Вашингтон го поддржува решението ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Хезболах Сајед Хасан Насрал изјави денеска дека која било агресија против исламските свети места во Ерусалим би значела регионална војна. Ова е прво ...
| | веќе видена | слични

Нетанјаху им се заблагодари на САД за нивната поддршка, истовремено предупредувајќи ги милитантите да го задржат прекинот на огнот Државниот секретар на САД, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вети денеска за време на турнејата на Блискиот исток дека Вашингтон ќе собере поддршка за реконструкција на Газа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 555 | | | веќе видена

Симон Кјаер покажа дека е вистински капитен, покажа исклучителна храброст во тешката ситуација на Кристијан Ериксен во која водеше борба за живот. ЕВРО 2020 ...
сите 153 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Врие Македонци во Букурешт, навивачите на нашата репрезентација го преплавија центарот на романската престолнина и не ги штедеа грлата. Македонија И покрај ...
сите 385 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: