Новинари од Газа велат дека се блокирани од „WhatsApp“

WhatsApp соопшти дека корисниците ќе ги изгубат функциите на неговата апликација, доколку до 15. мај не ги прифатат новите правила, но планот се промени. „По ...
| | веќе видена | слични

„Инстаграм“ го менува начинот на кој ја претставува содржината, откако платформата беше обвинета за потиснување на про-палестинските пораки за време на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути Aпликација „Инстаграм“ за споделување фотографии која е во сопственост на „Фејсбук“, лансира опција што ќе им овозможи на корисниците ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук и Инстаграм сега даваат можност на сите корисници да ги скријат лајковите на нивните објави. Овој чекор потенцијално ќе ја промени една од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 687 | | | веќе видена

Поминаа четири дена од кампањата за вториот круг на Локалните избори 2021, а кандидатите за градоначалници и лидерите на поголемите партии полека ги ...
сите 314 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 273 | | | веќе видена

Решавање на постоечките проблеми во Општина Чаир и создавање услови за нормален, урбан живот, најави кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, ...
сите 340 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954, или 1043 ...
сите 303 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинари од Газа велат дека се блокирани од „WhatsApp“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: