Блинкен: САД ќе обезбедат меѓународна поддршка околу помошта за реконструкција на Газа

Нетанјаху им се заблагодари на САД за нивната поддршка, истовремено предупредувајќи ги милитантите да го задржат прекинот на огнот Државниот секретар на САД, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
6 копии

Израелскиот опозициски лидер Јаир Лапид ги договори со неколку партии, вклучувајќи ја и партијата предводена од министерот за одбрана Бени Ганц, за условите за ...
| | веќе видена | слични

Лапид има рок до полноќ да објави дека постигнал договор Претстои да се договори и со неговиот главен партнер Нафтали Бенет, кој би требало да биде првиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Противниците на израелскиот премиер денеска продолжуваат со преговорите за постигнување конечен договор за коалициска влада со која би се ставило крај на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелскиот Парламент (Кнесет) денеска ќе треба да избере наследник на претседателот Реувен Ривлин, меѓу активистка позната по својата вера и поранешниот лидер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 541 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 204 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 135 | | | веќе видена

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 217 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 158 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен: САД ќе обезбедат меѓународна поддршка околу помошта за реконструкција на Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: