Нетанјаху: Уништената зграда во Појасот Газа е совршено легитимна цел


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во неделата ги отфрли критиките за насочување кон зграда со канцеларии на странски медиуми во Газа, велејќи дека тaа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Десетици илјади раселени Палестинци во Газа започнаа да се враќаат во своите уништени домови од кои беа принудени да заминат поради единаесетдневните израелски ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација забележа голем број повредени на кои им е потребна итна помош во палестинските области, каде најмалку 243 лица беа убиени за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху: Уништената зграда во Појасот Газа е совршено легитимна цел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: