СЗО: Има значителен број повредени Палестинци на кои им е потребна помош


Светската здравствена организација забележа голем број повредени на кои им е потребна итна помош во палестинските области, каде најмалку 243 лица беа убиени за ...
| | веќе видена | слични

Последниот судир во Израел како никогаш досега ги зафати и т.н. израелски Арапи, државјани на Израел кои имаат арапско потекло. Тоа има економски, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Израелските сили денеска убија Палестинец за време на конфликт на окупираниот Западен брег, јави палестинското Министерство за здравство. Тензиите во регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тензиите во регионот и натаму се високи и покрај примирјето постигнато минатата недела помеѓу Израел и палестинското милитантно движење Хамас во Газа, со кое ...
| | веќе видена | слични

Израелските војници во петокот смртно застрелале Палестинец во текот на судирите во палестинската енклава Западниот брег (на реката Јордан), која меѓународната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорите на поштите на Србија и Северна Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 512 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои претходно потврди дека нема да присуствува на централната манифестација на одбележување на денешниот празник ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска чествуваше на манифестацијата во Крушево, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Република Крушево. Пендаровски ја ...
сите 206 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Има значителен број повредени Палестинци на кои им е потребна помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: