(Фотогалерија) Палестинците се враќаат во разурнатите домови

Либанскиот екстремистички лидер на Хезболах, Хасан Насрала предупреди дека какво било нарушување на светите места за муслиманите и христијаните може да доведе ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации (ООН) го повикаа Израел целосно да ги отвори граничните премини Карем Абу Салем и Беит Ханун (Ерез) за Палестинците да можат да добијат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Хезболах Сајед Хасан Насрал изјави денеска дека која било агресија против исламските свети места во Ерусалим би значела регионална војна. Ова е прво ...
| | веќе видена | слични

Животот се враќа во Појасот Газа, а Палестинците повторно одат на риболов. Рибарите вчера се вратиле во пристаништето Ал-Мина. Во текот на претходните ...
| | веќе видена | слични

Израелската полиција придружуваше околу 50 еврејски посетители до светото место во Ерусалим, каде полициските акции во последните неколку недели предизвикаа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ридот на храмовите во стариот град во Ерусалим денеска повторно е отворен за еврејски посетители, неколку дена откако стапи во сила примирјето меѓу Израел и ...
| | веќе видена | слични

Израелската полиција придружувала околу 120 еврејски посетители на светилиште во Ерусалим денес, каде полициските акции во последните неколку недели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 127 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 360 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 401 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 189 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фотогалерија) Палестинците се враќаат во разурнатите домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: