Пановски: Законот за легализирање дивоградби не е крај, туку нов почеток, а бројот на куќи на Попова Шапка, Матка ќе расте драматично во следниот период.


За архитектот Мартин Пановски обидот да се оправда носењето на Законот за легализирање на дивоградбите со социјални причини е неприфатлив . „Изјавата дека „има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 21. мај 2021 (ИНПРЕС) – Уште во 2019 година кога овој закон беше во владин процес, ние како министерство побаравме во однос на легализацијата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина Насер Нуредини во гостувањето во Утрински брифинг, во врска со законот за легализација на дивоградбите кажа дека ако заштитено ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу вели дека во неговота општина има има 8.000 дивоградби, односно толку барања се архивирани во општината за легализација. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Од пожар што избувна вечерва позади скопското средно училиште „Димитар Влахов“, била зафатена тревата, информираа од Противпожарната служба - Скопје. Пожарот е ...
сите 386 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 524 | | | веќе видена

Во моментов Македонија е во алертна портокалова фаза, проследена со исклучително високи температури кои ја креваат живата на термометрот и до 43 степени. ...
сите 142 | | | веќе видена

Многу е важно да се освестиме, многу е важно денеска да го говориме за она што се случуваше вчера. Имено, вчера битката за Кочани за среќа заврши онака како ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пановски: Законот за легализирање дивоградби не е крај, туку нов почеток, а бројот на куќи на Попова Шапка, Матка ќе расте драматично во следниот период.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: