За СДСМ протестите против Царовска во десетина градови биле фијаско


2 копии

ВМРО ДПМНЕ нуди решенија за подобро здравство и вистински реформи во образованието во Република Македонија, истакна Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ кој ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на Европската унија ги демантираше натписите во „Слободен печат“ дека биле посетени од претставник на таканаречена иницијатива „Мора да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Исто како и ВМРО-ДПМНЕ така и нивните инсталации лажно претставувајќи се како граѓански иницијативи, стануваат избор на лажни вести. Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ЕУ во Скопје денеска демантираше лажна вест дека наводно претставник на иницијативата ги посетил Делегацијата на ЕУ и УНИЦЕФ. Нема крај на ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме во Штип, имавме можност да видиме еден семеен бизнис, еден производен погон кој што навистина успешно работи. И таквите семејни бизнис приказни ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета во Штип при што одговараше и на прашања на медиуми. Едно од прашањата на медиумите беше и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е во посета на Штип од каде порача дека на средбата со невладината организација „Гласен текстилец“ бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 458 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од времето на друже ...
сите 144 | | | веќе видена

Врховниот суд денеска одржал седница на судии на која претседателката на судот, Беса Адеми, ги информирала врховните судии во врска со започната кривична ...
сите 175 | | | веќе видена

Тело на машко лице синоќа било извадено од водите на Вардар во Скопје кај Центар, соопшти МВР. Случајот бил пријавен синоќа околу 19:50 часот во СВР Скопје ...
сите 160 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За СДСМ протестите против Царовска во десетина градови биле фијаско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: