Мицкоски со здравствените и просветните работици во Гевгелија: ВМРО-ДПМНЕ нуди подобри решенија во образованието и здравството

ВМРО ДПМНЕ нуди решенија за подобро здравство и вистински реформи во образованието во Република Македонија, истакна Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните ја изгубија довербата во Владата која од опозиција ветуваше друга реторика, а тоа се гледа и од анкетите, смета пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извештаите коишто во последно време ги добиваме за напредокот на нашата држава се навистина многу поразлични од оние од пред неколку години, бидејќи оваа ...
| | веќе видена | слични

„Во предложените реформи на Законот за образование стои дека за социјално загрозените семејства Министерството за образование и науки и општините ќе овозможат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ и опозициската коалиција „За обнова на Македонија“ не е против дигитализација во образованието, туку е против исклучувањето на печатените учебници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дигиталниот учебник не бара постојана конекција со интернет, туку се презема на дигиталниот уред и може да се отпечати, појаснува во своето вечерашно гостување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Велика Стојкова Серафимовска утрово во „Радио Лидер“, посочи дека министерката за образование Мила Царовска насила ги ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование Мила Царовска насила ги бутка наводните образовни реформи, покажува големо непознавање од образовниот процеc и јасно се гледа ...
| | веќе видена | слични

Мила Царовска треба да разбере дека не е доволно нешто само да тврди – дека, на пример, ревформите што ги нуди водат кон вистински напредок – туку тоа што го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски со здравствените и просветните работици во Гевгелија: ВМРО-ДПМНЕ нуди подобри решенија во образованието и здравството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: