Мицкоски: Идната Влада ќе посвети поголемо внимание на помалите бизниси тие ја движат економијата


Денеска сме во Штип, имавме можност да видиме еден семеен бизнис, еден производен погон кој што навистина успешно работи. И таквите семејни бизнис приказни ги ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе закон за тутунот со кој кило тутун не смее да се увезе додека не се откупи целокупниот домашен тутун и се обврзува на чесна откупна цена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одржавме одлична средба со Месните комитети во Прилеп и Општинскиот комитет во Могила. Граѓаните се разочарани од погрешните политики на криминалната Власт на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, денес се сретна со претставници на здруженија на тутунарите од Прилеп и прилепско.„Штотуку заврши средбата со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со претставници на неколку тутунарски здруженија од Прилеп. По состанокот во видео порака рече семејствата на тутунарите ...
| | веќе видена | слични

Германската поддршка за отворање на европската врата за Македонија во јуни се заокружи денеска со средбата Михаил Рот – Христијан Мицкоски. Овие два дена ...
| | веќе видена | слични

Од Прилеп сакам да му порачам на Зоран Заев и на луѓето околу него, да не си играат со идентитетот на македонскиот народ и нација, да не прифатат договор каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање по изјавата во Прилеп рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на градот Прилеп, каде што даде и своја изјава и одговори на повеќе новинарски прашања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Идната Влада ќе посвети поголемо внимание на помалите бизниси тие ја движат економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: