Мицкоски во Штип: Ќе инсистираме текстилните работници посебно да бидат вклучени во шестиот пакет мерки


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е во посета на Штип од каде порача дека на средбата со невладината организација „Гласен текстилец“ бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска со други пратеници беше во посета на Охрид. -Тука сум прво затоа што имаме со Германската фондација Конрад Аденауер ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе закон за тутунот со кој кило тутун не смее да се увезе додека не се откупи целокупниот домашен тутун и се обврзува на чесна откупна цена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одржавме одлична средба со Месните комитети во Прилеп и Општинскиот комитет во Могила. Граѓаните се разочарани од погрешните политики на криминалната Власт на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, денес се сретна со претставници на здруженија на тутунарите од Прилеп и прилепско.„Штотуку заврши средбата со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со претставници на неколку тутунарски здруженија од Прилеп. По состанокот во видео порака рече семејствата на тутунарите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање по изјавата во Прилеп рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при посетата на Општина Прилеп во изјава за медиуми рече дека криминалниот скандал за изнудата на 250 илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 362 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 145 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во Штип: Ќе инсистираме текстилните работници посебно да бидат вклучени во шестиот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: