Филипче: Денеска се очекува да стигнат близу 40.000 вакцини од Астра Зенека, а утре 100.000 вакцини на Синофарм


Околу 40 илјади дози од вакцината „Астра зенека“ обезбедени преку Ковакс механизмот се очекува да пристигнат денеска во земјава, а веќе утре 100 илјади вакцини ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе граѓани искажуваат интерес за вакцинација, со пријавување преку веб-страницата вакцинанција.мк. Низ Македонија функционираат непречено неколку ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција рече дека сите пријавени граѓани над 65 години до утре ќе бидат вакцинирани. – До крајот ...
| | веќе видена | слични

Стравот кај македонските граѓани оправдано се јави кога ја препознаа неспособноста на оваа власт навремено да набави вакцини. Потоа долг период слушаа ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на јавното здравство, ...
| | веќе видена | слични

Тешки лаги се тврдењата на Владимир Ѓорчев дека во Струмица немало пункт за масовна имунизација. Ѓорчев суши – лаже, во Струмица масовната имунизација се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 555 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Врие Македонци во Букурешт, навивачите на нашата репрезентација го преплавија центарот на романската престолнина и не ги штедеа грлата. Македонија И покрај ...
сите 385 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Денеска се очекува да стигнат близу 40.000 вакцини од Астра Зенека, а утре 100.000 вакцини на Синофарм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: