Заштедите на Бугарите во банките се зголемуваат со брзо темпо


Континуирано растат платите благодарение на економските мерки и политики кои ги реализира Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев дадоа резултат, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Сите економски показатели покажуваат нагорен тренд, економијата оди напред. По цела година, за прв пат во месец март оваа година, во споредба со истиот месец ...
| | веќе видена | слични

Владеачката СДСМ информираше дека по цела година, за првпат во месец март оваа година, во споредба со истиот месец лани, бележиме сериозна стапка на раст на ...
| | веќе видена | слични

Менаџерите и раководителите на градежната компанија „Гранит“ ќе поделат меѓу себе награда од 455.000 евра во бруто износ. Ова информација ја соопшти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во април вкупните депозити на годишна основа се повисоки за 6,9 отсто, при раст на депозитите кај двата сектора, којшто е поизразен кај корпоративниот сектор. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Добрите и навремени економски политики на Владата предводена од СДСМ и мерките за масовна имунизација на населението даваат резултати Економијата оди напред а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 636 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 332 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 226 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заштедите на Бугарите во банките се зголемуваат со брзо темпо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: