Алкалоид исплати дивиденда-акцијата над 15.581 денар

И тие што забележуваат дека направиле многу пари забораваат дека здравјето нема цена, животот е бесценет, а парите се само средство. Лани најголемите приватни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Акционери кои поседуваат над 10 проценти од вкупниот број со право на глас во сопственичката структура на фабриката Раде ...
| | веќе видена | слични

За фантастични 70 отсто се зголемила добивката на „Клинки јади“ во пандемиската 2020 година, покажуваат официјалните податоци. Оваа скопска компанија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петнаесет месеци од почетокот на корона-кризата во земјава, бројките покажуваат дека двојно повеќе профит инкасирале приватните лаборатории Авицена, Биотек и ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со ковид-19 била голем катализатор за остварување огромни приходи и добивки за приватните лаборатории, пишува финансискиот веб-магазин „Пари“ ...
| | веќе видена | слични

Да се мери БДП само за регионот на Источна Македонија, веројатно ќе доведе во заклучок дека рударството е клучната индустриска гранка на која почива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 398 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 49 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 235 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид исплати дивиденда-акцијата над 15.581 денар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: