Коронавирусот опасно им се заканува на руралните области во Индија

Индискиот премиер Нарендра Моди ги предупреди своите сонародници да преземат дополнителни мерки на претпазливост бидејќи разорната епидемија на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Обединетото Кралство во изминатите 24 часа 2.829 лица биле заразени со вирусот корона, објави Министерството за здравство на таа земја, пренесува Блиц.рс.. ...
| | веќе видена | слични

Официјалните податоци за починатите како последица на коронавирусот најверојатно се „значително помали“ од реалните, соопштија денеска од Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјалниот број на смртни случаи поврзани со пандемијата „Ковид-19“ веројатно е „значително намален“, објави во петокот Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

Се смета дека во светот бројот на починати од коронавирусот е многу поголем од официјалниот. Светската здравствена организација (СЗО) тврди дека е можно во ...
| | веќе видена | слични

До три пати повеќе лица умреле од пандемијата отколку што е официјално соопштено за смртните случаи од Ковид-19 во текот на минатата година, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација соопшти дека најверојатно ќе се соочиме со значително намалување на вкупниот број смртни случаи директно или индиректно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 119 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 67 | | | веќе видена

Повеќе од 20.000 граѓани досега се вакцинирале надвор од земјава. Најмногу во Србија, а дел и во пунктовите кои ги отвори Бугарија. Во Македонија масовната ...
сите 345 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот опасно им се заканува на руралните области во Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: