СЗО: Бројот на починати од Ковид 19 е намален, не се три, туку веројатно 6-8 милиони жртви!

Официјалниот број на смртни случаи поврзани со пандемијата „Ковид-19“ веројатно е „значително намален“, објави во петокот Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии

Пандемијата со Ковид-19 ќе заврши само кога ќе се вакцинира најмалку 70 проценти од светската популација, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата е критична.Виетнамскиот министер за здравство Нгујен Тан Лонг денес потврди дека е откриена нова варијанта на коронавирус, комбинација на индиски и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ќе престане само кога ќе се вакцинираат најмалку 70 проценти од населението. За тоа предупреди Ханс Клуге, директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Унгарија идентификувала два случаи на сојот на коронавирус кој прв пат бил откриен во Индија, соопштиле денеска здравствените власти. "Индискиот сој е присутен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Бројот на починати од Ковид 19 е намален, не се три, туку веројатно 6-8 милиони жртви!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: