АНГЛИЈА ИСТРАЖУВА НОВ СОЈ - сомнителни случаи во регионите Јоркшир и Хамбер

Во Обединетото Кралство во изминатите 24 часа 2.829 лица биле заразени со вирусот корона, објави Министерството за здравство на таа земја, пренесува Блиц.рс.. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство на Авганистан затвори многу училишта, универзитети и образовни центри во земјата, вклучително и во главниот град Кабул, за да ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Јужниот кинески град Гуангжу затвори една населба и им нареди на жителите да останат дома денеска поради тестирање за коронавирус од врата на врата, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина пријавува нови случаи секој ден, но се верува дека скоро сите луѓе се заразени во странство. Јужниот кинески град Гуангжу затвори една населба и им нареди ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со Ковид-19 ќе заврши само кога ќе се вакцинира најмалку 70 проценти од светската популација, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 677 | | | веќе видена

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Шесте региони во државава Скопскиот (северно од Вардар), Осоговско-Малешевскиот, јужно од Вардар, Пелагонискиот и Охридско-Преспанскиот од денеска се зафатени ...
сите 78 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНГЛИЈА ИСТРАЖУВА НОВ СОЈ - сомнителни случаи во регионите Јоркшир и Хамбер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: