Зекири: Потпретседателите на партијата ги предлага претседателот по конгресот


Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска не откри детали дали повторно ќе биде предложен за потпретседател на партијата. Прашан дали на престојниот ...
| | веќе видена | слични

Лојалноста во СДСМ ја градиме кон идејата, а не кон шефовите, изјави доскорешната заменик претседателка на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доскорешната заменик претседателка на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеачката ги ...
| | веќе видена | слични

Доскорешниот заменик претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска, во гостување на „Утрински брифинг“ вели дека не постои неединство на „Бихаќка“, туку разни идеи и ...
| | веќе видена | слични

Кога си во опозиција немаш друга работа освен да собираш луѓе и да размислуваш. И тие идеји горе доле се јасни кога ќе дојдете на власт и тогаш моторот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана и доскорешниот заменик претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеjачката ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, министерка за одбрана и веќе поранешна потпретседателка на СДСМ говори за состојбите во СДСМ и за текот на 26. Конгрес на партијата ги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вели дека партијата во моментот не е 100 отсто единствена откако партиски членови најавија независна листа за ...
| | веќе видена | слични

Секој што беше замешан во криминал, афери и скандали стана дел од новото раководство на СДСМ. Јасно е што ќе биде новиот фокус на партијата, криминал и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 356 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 696 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 169 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зекири: Потпретседателите на партијата ги предлага претседателот по конгресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: